99,4% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2939Nie polecam18

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Sklep internetowy z zabawkami i artykułami dla dzieci Paika.pl Child's smile
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sonda
Skąd dowiedziałeś się o naszym sklepie?

Przyjemna nauka języka angielskiego? Tak, dzięki Czytaj z Albikiem!

0
Przyjemna nauka języka angielskiego? Tak, dzięki Czytaj z Albikiem!

Przyjemna nauka języka angielskiego? Tak, dzięki Czytaj z Albikiem!

 

Czas #zostańwdomu jest dla wielu bardzo stresującym okresem, jednak ja staram się przede wszystkim zauważyć zalety tego czasu. Nic nie jest dla mnie bardziej cenne niż moje dzieci, moja rodzina. Wolę przeżyć ten czas bardzo skromnie, ale razem z najbliższymi w zdrowiu.

Babcia zawsze mi mówiła: „Lepszy chleb ze smalcem u siebie niż z szynką u kogoś”. Dla mnie jest to złota rada. Uważam, że szkoda mojego zdrowia na zamartwianie się. Chcę nauczyć dzieci, że nawet w ciężkich czasach RAZEM ZAWSZE DAMY RADĘ. 

Ponieważ uwielbiam spędzać czas z moimi dziećmi zakupiłam im dwie nowe książki z serii Czytaj z Albikiem: Język angielski oraz Słownik obrazkowy.

Sama wiele zapomniałam po kilkunastu latach przerwy w nauce języka angielskiego. Teraz, gdy mój Oskar jest już w drugiej klasie, nadszedł czas, aby przypomnieć sobie co nieco i pomóc mu w nauce. Albik bardzo nam w tym pomaga, bowiem pozwala motywować dzieci poprzez atrakcyjną formę nauki jaką jest edukacja z mówiącym piórem. Stwarza to sytuację sprzyjającą chęci odkrywania książki, przez co naturalnie rozwijają się umiejętności słuchowe i językowe. Nauka języka angielskiego z Albikiem rozwija nie tylko kompetencje językowe, ale także buduje pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Dziecko uczy się słownictwa nie tylko poznawanego w szkole, ale i ponad program, dzięki czemu poprzez zabawę łatwiej mu później przyjdzie nauka w wyższych klasach. Nie tylko poznawane słowa, ale również dialogi i krótkie zdania uczą z kolei dzieci tak ważnej przecież gramatyki.

 

Nauka z Albikiem jest jedną z najnowocześniejszych metod nauczania i jest bardzo ciekawą pomocą dydaktyczną, wciąż odkrywaną przez rodziców. Moje dzieci z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem uczą się nowych słówek, piosenek i zdań.

 

Jak pomaga nam Albik? 

- systematyzuje i rozszerza słownictwo - w książce jest 2200 słówek i zwrotów, a w słowniku aż 5000,

- rozwija zdolność nauki zarówno przez słuchanie, jak i czytanie tekstu,

- dzięki odpowiedniemu kontekstowi znacznie ułatwia rozumienie tekstu w języku angielskim,

- ćwiczy chociażby użycie dopełniacza saksońskiego (dzieci od początku uczą się mówić poprawnie, np.: This is my friend’s car – to jest samochód mojego przyjaciela zamiast This is the car of my friends)

Ja staram się, abyśmy chociaż 10-15 minut dziennie przeznaczyli na język angielski. Dzieci siedząc w domu, niemające do czynienia z językiem, zapominają go, dlatego systematyczne utrwalanie wiedzy jest dla mnie niezmiernie ważne.

Na początku przypominamy sobie słówka z poprzednich dni. Dzieci nie zawsze muszę je powtarzać, ważne aby posłuchały słówka i jego tłumaczenia.  Czasem mówię im sama, aby poszli do „living room”, usiedli na „chair” itp. Tym samym utrwalam im słówka bądź zwroty.

Możemy tutaj znaleźć piosenki, wierszyki, są też czytanki, które mogą posłuchać, ale i poćwiczyć czytanie. Córcia jest mała, a Oskar nie lubi czytać, także nie zmuszam go, ale chociaż wysłuchuje tekstu, a czasem sam wypowiada jakieś zapamiętane zdanie i pokazuję mu je w tekście, bądź proszę, go aby na zakończenie sam je znalazł.

Najlepszą formą zabawy dla mnie jest quiz, gdzie dzieci szukają słówek. Jest to prawdziwy sprawdzian z wiedzy dzieci i mojej ;) Czasem robimy zawody, kto pierwszy znajdzie słówko i dla zwycięzcy jest nagroda – także mobilizacja jest. W sumie quizów są trzy rodzaje, o różnych stopniach trudności. 

Mam nadzieję, że i dla Was będzie to świetna przygoda z Albikiem. Ja zapewniam, że naprawdę jest warta poznania. Nie ma nic lepszego niż przyjemna forma nauki. Dzieci znacznie szybciej przyswajają wiedzę, bawiąc się w nowoczesny sposób.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl